تازه های سایت
خانه / GENETICS / بیماری Hypertrichosis

بیماری Hypertrichosis

بیماری Hypertrichosis

بیماری Hypertrichosis

بیماری Hypertrichosis
موتاسیون های عجیب و غریب در انسان ها
بیماریHypertrichosis که به آن سندروم werewolf هم گفته می شود.فراوانی این بیماری یک در بیلیون است و در واقع تا به حال تنها 50 نفر با این بیماری شناسایی شده اند.افراد بیمار دارای موهای زیادی روی شانه ها
گوش ها و صورتند. مطالعات ژنتیکی نوعی باز آرایی کروموزوم 8 را نشان می دهد.این بیماری به علت اختلال و درهم گسیختگی فولیکول های مویی اپی درم و میان پوست در ماه سوم جنینی ایجاد می شود.
درحالت نرمال سیگنال هایی در غشای پوستی میانی باعث ایجاد فولیکول های مویی در بدن می شود. به محض ساخته شدن فولیکول ها ،از این ناحیه سیگنال هایی برای جلوگیری از ساخته شدن فولیکول به نواحی اطراف فرستاده می شود ولی در افراد بیمار این سیگنال ها دریافت نمی شود.

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی genetical

این سایت جهت بالا بردن سطح علم در جامعه ایران می باشد و برای راحتی و گرد هم آوردن مطالب علمی و پزشکی در یک مکان مجازی که شامل آزمایشگاه ها ، دانلود کتاب ، کنکور , مطالب علمی ژنتیک - بیوشیمی - میکروبیولوژی می باشد . و با به روز رسانی هر روز این سایت مفتخریم که برترین سایت پزشکی ایران شویم .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


سه + = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>