تازه های سایت
خانه / GENETICS / تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های استخوان با رس لایه‌لایه

تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های استخوان با رس لایه‌لایه

تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های استخوان با رس لایه‌لایه

تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های استخوان با رس لایه‌لایه

تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های استخوان با رس لایه‌لایه

محققان بیمارستان بریگام و زنان دریافته‌اند که خاک رس لایه‌لایه (layered clay) می‌تواند سلول‌های بنیادی را بدون نیاز به هیچ گونه مولفه‌های اضافی برای تبدیل به سلول‌های استخوان، تحریک کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رس لایه‌لایه همان نانوپلاکت‌های سیلیکات مصنوعی است که در ساخت مواد مختلف از شیشه گرفته تا سرامیک و افزودنی‌های غذایی به کار می‌رود.

وجود این ماده مصنوعی به تنهایی سلول‌های بنیادی انسان را تحریک می‌کند که به سلول‌های استخوان تبدیل شوند.

این موفقیت دربردارنده مضامینی برای آینده مهندسی بافت است.

با بالارفتن سن و سالمندشدن بخش بزرگی از جمعیت جهان، نیاز روزافزون به مواد بیشتر و بهتر برای شبیه‌سازی استخوان در ایمپلنت‌های پزشکی و دیگر کاربردها مانند جایگزینی مفصل ران، احساس می‌شود.

پیشتر، سرامیک‌های مختلف و دیگر مواد سیلیکون‌محور در چنین ایمپلنت‌هایی به کار رفته‌اند، اما این واقعیت که نانوپلاکت‌های سیلیکات مصنوعی تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌ها استخوان را تحریک می‌کنند، راه را برای تولید مواد پرکننده بیواکتیو، ماتریس‌های ترمیم بافت تزریق‌شدنی که از رس لایه‌لایه‌ ساخته شده‌اند و مهمتر از همه عوامل درمانی که واکنش‌های سلول‌های بنیادی خاصی را (برای مهندسی سازه‌های ویژه استخوان از سلول‌های بنیادی) ایجاد می‌کنند، هموار می‌کند.

محققان هم‌اکنون در حال مطالعه بیشتر به منظور درک بهتر رابطه بین رس لایه‌لایه و سلول‌های بنیادی هستند و این که چگونه آن‌ها را به بازدهی‌های مهندسی بافت با عملکرد بهتر، تبدیل کنند.

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی genetical

این سایت جهت بالا بردن سطح علم در جامعه ایران می باشد و برای راحتی و گرد هم آوردن مطالب علمی و پزشکی در یک مکان مجازی که شامل آزمایشگاه ها ، دانلود کتاب ، کنکور , مطالب علمی ژنتیک - بیوشیمی - میکروبیولوژی می باشد . و با به روز رسانی هر روز این سایت مفتخریم که برترین سایت پزشکی ایران شویم .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


نُه − 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>